۱۰۰ مددجوی دامغانی تسهیلات خوداشتغالی دریافت کردند

انتشار: پنج شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ / ساعت ۱۰:۰۹:۵۹ |
کد خبر: 29754 |
بدون دیدگاه

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان از اعطای وام مشاغل خانگی و خود اشتغالی به ۱۰۱ نفر از مددجویان خبر داد و گفت: مجموع این تسهیلات تا کنون یک میلیارد۴۴۱میلیون تومان بوده است. به گزارش دامغان نیوز به نقل از مهر ، حمیدرضا کشاورزیان ضمن بیان اینکه از میان ۱۰۱ وام پرداخت شده به مددجویان کمیته […]

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان از اعطای وام مشاغل خانگی و خود اشتغالی به ۱۰۱ نفر از مددجویان خبر داد و گفت: مجموع این تسهیلات تا کنون یک میلیارد۴۴۱میلیون تومان بوده است.

به گزارش دامغان نیوز به نقل از مهر ، حمیدرضا کشاورزیان ضمن بیان اینکه از میان ۱۰۱ وام پرداخت شده به مددجویان کمیته امداد دامغان ۲۱ مورد به میزان ۱۴۹میلیون تومان تسهیلات خود اشتغالی و ۸۱ مورد با اعتبار یک میلیارد۳۰۰۰میلیون تومان اشتغال زایی بوده است، ابراز داشت: تسهیلات اعطایی در قالب مشاغل خانگی و خود اشتغالی در بخش‌های صنفی، صنعتی، کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی و خدمات بوده که به افراد مددجو و تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

وی افزود: کمیته امداد دامغان بابت هرکدام از طرح ها ناظر به خود دارد و به طرح های که وام در قالب مشاغل خانگی و خود اشتغالی پرداخت شده نظارت می کند همچنین گزارش این بازدیدها و راستی آزمایی ها به صورت مکتوب ارائه و در پرونده هریک از مددجویان و افراد تحت پوشش بایگانی می شود.

مدیرکمیته امداد دامغان با بیان اینکه در شهرهای دامغان و امیرآباد در مجموع دو هزار و ۵۰۰ نفر شامل یک هزار و ۲۵۰ خانوار تحت پوشش این سازمان قرار دارند، گفت: برای نخستین بار توسط مددجویان و افراد تحت پوشش محصولات غذایی ارگانیک در منزل تولید و به بازار شهرستان عرضه می شود.

کشاورزیان افزود: این محصولات تولیدی ارگانیک به صورت استاندارد و کاملا بهداشتی توسط مددجویان و افراد تحت پوشش، در کنار کارهای منزل و در وقت های مناسب تولید و در بازار مصرف به فروش می رسد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم همکاری بین مرکز آموزش علمی کاربردی حضرت رسول اکرم (ص)، مرکز آموزش فنی و حرفه ای برداران و خواهران دامغان با کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: این نهاد در زمینه اجرای طرح های خود اشتغالی و مشاغل خانگی آموزش های مهارت آموزی، پایدارسازی، کار آفرینی، بازاریابی، مهارت های دانش آموزی و کارورزی به افراد تحت پوشش ارائه می دهد.

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) دامغان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون به ۶۳۶ نفر از افراد تحت پوشش این نهاد برای ایجاد طرح های مشاغل خانگی و خود اشتغالی آموزش ارائه و مدرک مهارت آموزی دریافت کرده اند.

کشاورزیان با بیان اینکه این نهاد طی ۹ ماهه نخست سال جاری ۷۳ میلیون تومان به بخش آموزش اختصاص داده است، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان در بحث تعامل با کار آفرینان و در صورت به کارگیری و استفاده افراد مددجو و تحت پوشش در کارگاه های خود به مدت دوسال حق بیمه کار فرمایان را پرداخت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت