مزایده چندین باره کاروانسرای عباسی برگزار می شود

انتشار: چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵ / ساعت ۰۱:۰۰:۰۷ |
کد خبر: 29527 |
بدون دیدگاه

کاروانسرای عباسی طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده مشخص شده است که این کاروانسرا متعلق به دوره ی سلجوقی می باشد. ولی کسی آن را از روی قدمتش نمی شناسد پسرهای گذشته که الان مردهای زندگی شده اند آنرا بعنوان مرکز نظام وظیفه می شناسند و مردم سراسر ایران این سازه خشتی آجری را […]

کاروانسرای عباسی طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده مشخص شده است که این کاروانسرا متعلق به دوره ی سلجوقی می باشد. ولی کسی آن را از روی قدمتش نمی شناسد پسرهای گذشته که الان مردهای زندگی شده اند آنرا بعنوان مرکز نظام وظیفه می شناسند و مردم سراسر ایران این سازه خشتی آجری را بعنوان پایه ثابت مناقصات و مزایده های سازمان میراث و صندوق احیا میشناسند .

پایه ای خستگی ناپذیر که هرگاه صندوق احیا مناقصه ای برای برگزاری نداشته باشد برای گرم کردن تنور مناقصات چوبی بر کاروانسرای قدیمی شهر ما میزند . حالا برای گرمتر شدن و رند شدن تعداد بناهای تاریخی که توسط صندوق احیا به مزایده گذاشته می شوند پای ثابت مزایده ها هم دوباره بدون دعوت و بعنوان صاحب خانه وارد گود شده است و برای چندمین بار به گرمتر شدن تنور واگذاری ۱۹ بنای دیگر کمک خواهد کرد .

به گزارش دامغان نیوز به نقل از روابط عمومی صندوق احیا، بر این اساس متقاضیان شرکت در این مزایده تا ساعت ۱۹ روز شنبه، مورخ ۱۱ دیماه فرصت دارند تا مدارک مربوط به حضور در این مزایده را به دبیرخانه صندوق احیاء تحویل دهند.

 در این دور از مزایده واگذاری بناهای تاریخی کاروانسرای گبرآباد کاشان استان اصفهان، خانه تدین سمنان، کاروانسرای شاه عباسی دامغان و کاروانسرای میاندشت در استان سمنان، خانه مصری بروجرد و خانه مغیث الاسلام در استان لرستان، خانه امینیان و عمارت شترگلو در استان کرمان، قلعه چالشتر و قلعه دزک استان چهارمحال و بختیاری، خانه سوری کرمانشاه استان کرمانشاه، خانه زینعلی و اسدی و عمارت گراند هتل در استان قزوین و حمام عبدالخالق سنندج استان کردستان، خانه آقایی زاده، خانه کاشفی و خانه دانشمندی در استان یزد، خانه نظامیه و خانه امام جمعه در استان تهران و نهایتا عمارت کلاه فرنگی و شیر خورشید ماکو آذربایجان غربی در معرض واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفته اند.

متقاضیان می توانند اطلاعات بیشتر را از طریق سایت chre.ir دریافت کنند.

لازم به ذکر است که کاروانسرای شاه عباسی دامغان در مرکز شهر دامغان واقع شده و دارای سازه خشتی آجری است. کاروانسرای شاه عباسی دامغان به شماره ۱۹۶۶ در سال ۱۳۷۶ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.کاروانسرای شاه عباسی دامغان در دهه های گذشته به عنوان پادگان نظامی در اختیار نیروی انتظامی دامغان بوده است.

۱-کاروانسرای شاه عباسی دامغان برای واگذاری به بخش خصوصی آماده شده است.

۲-آغاز مزایده واگذاری کاروانسرای شاه عباسی دامغان و ۱۹ بنای تاریخی دیگر

۳- شماره ۹۴/۴۴ سرمایه گذاری و واگذاری حق بهره برداری بنای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی دامغان

۴- واگذاری کاروانسرای شاه عباسی به شهرداری دامغان

۵-کاروانسرای شاه عباسی دامغان واگذار می شود

۶-موزه شاه عباسی دامغان به عنوان اولین موزه سفر کشور مطرح است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت