سرنوشت تیم والیبال متین دامغان در هاله ای از ابهام !!!!!!!

انتشار: سه شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۵ / ساعت ۰۱:۵۶:۵۸ |
کد خبر: 28178 |
یک دیدگاه

سرمایه گذاری در بخش ورزش یکی از عالی ترین نمونه های سرمایه گذاری است که علاوه بر سود اقتصادی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز سود زیادی را به همراه دارد.هر چند پرداختن به ورزش نیازمند به هزینه های بالای زیربنایی است زیربنای که پس از دو سال در دامغان رشد بسیار خوبی داشته و […]

سرمایه گذاری در بخش ورزش یکی از عالی ترین نمونه های سرمایه گذاری است که علاوه بر سود اقتصادی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز سود زیادی را به همراه دارد.هر چند پرداختن به ورزش نیازمند به هزینه های بالای زیربنایی است زیربنای که پس از دو سال در دامغان رشد بسیار خوبی داشته و نیازمند بهره بردار است .

تمام کشور های دنیا به این بخش توجه ویژه ای دارند و نتیجه این حرکت قطعا نشاط و پیشرفت در جامعه خواهد بود. شاید یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی که در بخش فرهنگی و ورزشی  دامغان صورت گرفت والیبال متین بود.

تیمی که با همت عالی و پشتکار یکی از بزرگترین نخبگان شهر مسیر رو به رشدی را در این مدت کوتاه طی کرد و به یک باره در آستانه ی ورود به سوپر لیگ برتر والیبال دستخوش اما و اگر هایی شد…..

زمانی که  گروه سرمایه گذاری متین  به مدیریت مهندس قنبر شروع به فعالیت در والیبال دامغان کردند هدف گذاری لیگ  برتر بود. منتها زیر ساخت لازم آماده نبود. سالن مناسب، هتل، امکانات ورزشی و … اما با تمام این تفاسیر کم کم آماده شد. چندین آکادمی و کانون والیبال خصوصی شروع به فعالیت کردند ،کشف استعدادهای والیبالیست در تمام مدارس دامغان اجرا شد ، سالن ورزشی اختصاصی والیبال برای شرکت در مسابقات سوپر لیگ برتر والیبال  در انتهای مسیر ساخت است و در کنار آن با همت مدیران می توان در آینده  چشم به مسابقات  ملی و بین المللی هم داشت .

بیش از ۲۰ هزار نفر در هر فصل از نزدیک شاهد بازی های تیم متین بودند و اگر همت مسئولین شبکه استانی بیشتر با این تیم همراه می شد بالای ۱۰۰ هزار نفر مستقیم شاهد بازی های این تیم بودند، که یقینا فرصت بی نظیری برای اقتصاد و همبستگی بیشتر مردم استان و بخصوص دامغان می بود.

تیمی که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ورود کرده بود  و در این  ۲ سال از مدت فعالیتش منشا خیر و برکات فراوانی شد. به دنبال سرمایه گذاری در ورزش مستقیم و غیرمستقیم  اشتغال  ایجاد شد و در کوران مسابقات زیر گروه ۱۲ تیم در دو دوره ۱۵ روزه و در لیگ یک،۱۰تیم به مدت ۵ ماه در شهرستان دامغان حضور داشته اند که گردش مالی فوق العاده ای را ایجاد می کرد.

این حرکت عالی به مربیگری داوود مقبلی شور و هیجانی وصف ناشدنی در شهر به پا کرد. به واقع مردم در این فصل با جان و دل تیم را تشویق کردند و همراه تیم بودند. مردم این دیار بزرگترین سرمایه تیم والیبال متین دامغان هستند.

متین دامغان در سال اول با توجه به کسب مقام دوم در مسابقات زیر گروه های باشگاه های کشور به لیگ دسته یک صعود کرد . این تیم  در سال دوم حضورش در آستانه ورود به سوپر لیگ باشگاه های ایران بود که با شکست در برابر شهرداری اراک که قهرمان این فصل شد و به لیگ برتر صعود کرد (تنها باخت فصل تیم شهرداری اراک در مقابل متین دامغان در مرحله گروهی بود)،از صعود به مرحله ی نهایی بازماند.

متاسفانه شرایط فصل آینده ی این تیم در هاله ای از ابهام قرار دارد اما آنچه که مشخص است تیم والیبال متین همانگونه که از ورامین رخت بر بست و به دامغان آمد حالا قصد بازگشت به ورامین را دارد که البته صحبت های ضد و نقیض زیادی مطرح است.

اما در نهایت شنیده ها حاکی از آن است که گروه سرمایه گذاری متین تمایلی به تیم داری در دامغان نداشته و هیچ گونه خبر رسمی از طرف این سرمایه گذار تایید یا رد نشده است. با این حال به دلیل فرصت کم باقی مانده و بلا تکلیفی بازیکنان و مربیان عزیز این تیم، انتظار است مدیران شهری ، نماینده محترم مردم  و مهمتر از همه یکا یک ما عاشقان دامغان توجه بیشتری به این سرمایه گذاری داشته باشیم . امید است نتایج حاصله به نفع مردم عزیز و فهیم دامغان باشد. چرا که جوانان و مردم این دیار دوست دار ورزش والیبال هستند .

                                                                                                                             وحید حسنی

متین ورامینمتین ورامین ۱

یک دیدگاه

  1. +5 Vote -1 Vote +1همشهری
    گفت:

    تحلیل و روشنگری خوبی بود. ای کاش امتیاز این تیم را شهرداری دامغان بخره تا هر سال دلواپس رفتن این تیم از دامغان نباشیم. در ضمن کارخانه فولاد رو هم اگر خبری در موردش دارید بنویسید ممنون میشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت