وجود دانشگاه علوم پزشکی دامغان مطالبه مردم / طرح توسعه امامزادگان محمد و جعفر(ع) دامغان در دستور کار است

انتشار: چهارشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ / ساعت ۱۰:۳۱:۳۷ |
کد خبر: 28123 |
یک دیدگاه

به گزارش دامغان نیوز و به نقل از مهر، استاندار سمنان بابیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی باید در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تقویت و گسترش یابد، گفت: این امر باعث نشاط در دانشگاه می‌شود. محمدرضا خباز شامگاه سه شنبه در آئین تقدیر و تجلیل اساتید برتر آموزشی به مناسبت هفته معلم و به میزبانی […]

به گزارش دامغان نیوز و به نقل از مهر، استاندار سمنان بابیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی باید در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تقویت و گسترش یابد، گفت: این امر باعث نشاط در دانشگاه می‌شود.
محمدرضا خباز شامگاه سه شنبه در آئین تقدیر و تجلیل اساتید برتر آموزشی به مناسبت هفته معلم و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، ضمن بیان اینکه با ایجاد و ره اندازی کرسی های آزاد اندیشی سطح آگاهی و اطلاعات دانشجویان در تمامی ابعاد و زمینه ها افزایش پیدا می کند، بیان داشت: این کرسی های باعث رشد، تعالی و تکامل جامعه و دانشجویان می شود و مقام معظم رهبری نیز بارها بر ایجاد و راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در سطح مراکز آموزش عالی تاکید داشته اند.

وی افزود: کرسی های آزاد اندیشی باید در زمره اقدامات دانشگاه ها باشد لذا نباید با برگزاری آن مخالفت شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه ما هرچه داریم از وجود اساتید و معلمان ما است و باید قدردان زحمات و تلاش های بی وقفه آنان باشیم، گفت: همه ما مدیون اساتید و معلمان هستیم چراکه آنان با علم و تربیت و اندیشه ما را آشنا و رهنمون ساختند.

خباز از شهید مرتضی مطهری به عنوان شخصیتی فاضل و اندیشمند یاد کرد و افزود: این شهید گرانقدر در قبل و بعد از اتقلاب به عنوان ستاره ای درخشان به ما و اطرافیان نور می داد و همگان از وجود این شخصیت ممتاز بهره مند و برخوردار هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه در مجلس های قبل عده ای از افراد در پی سقوط و ضربه زدن به دانشگاه آزاد اسلامی بر آمده بودند، گفت: در سال های قبل تعدادی از نمایندگان با توجه به شنیدن تهمت و توهین ها، از سقوط و ضربه زدن به دانشگاه آزاد اسلامی جلوگیری کردند حال آنکه عده ای برای بیان دیدگاه های شخصی خودشان می خواستند دانشگاه آزاد اسلامی را پایمال کنند.

منتخب مردم شهرستان دامغان درمجلس دهم نیز در این آئین با بیان اینکه وجود دانشگاه علوم پزشکی از مطالبات این شهرستان است، گفت: با وجود این دانشگاه می توانیم بر حل مشکلات بهداشتی و درمانی دامغان که مردم از آن رنج می برند امیدوار باشیم.

ابوالفضل حسن بیگی با تاکید بر اینکه امروز پیشرفت و توسعه هر کشوری به برکت علم و سواد آن است، گفت: با وجود انقلاب اسلامی ایران توانستیم بی سوادی را در کشور ریشه کن و به علم و سعادت دست پیدا کنیم همچنین باید گفت شهرستان دامغان بخشی از حیات خود را مدیون وجود دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است.

وی با اشاره به اینکه در مجلس دهم فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد و راه اندازی خواهد شد، افزود: این موضوع با اتفاق تعدادی از نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم پیگیری می شود.

در این مراسم تعدادی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان تجلیل شدند.

همچنین محمدرضا خباز شامگاه سه شنبه در نشست بررسی طرح توسعه آستان مقدس امامزادگان جعفر و محمد(ع) و حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل(ع) دامغان به میزبانی سالن جلسات فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: قرار گرفتن آستان مقدس امامزادگان جعفر و محمد(ع) و حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل(ع) در مرکز شهر دامغان یک امتیاز بزرگ و افتخاری بس عظیم برای این خطه تاریخی و فرهنگی محسوب می شود که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد چرا که وجود اماکن تاریخی و مذهبی در هر شهر و دیار دارای برکات مادی و معنوی بوده و می بایست با داشتن برنامه مشخص برای تقویت آنها گام برداشت.

وی بابیان اینکه مشکل حقوقی حریم آستان مقدس امامزادگان محمد و جعفر(ع) دامغان با دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان برطرف خواهد شد، افزود: امیدواریم با تشکیل جلسه مشکل ساختمان سابق بیمارستان ۱۱ محرم که در جوار این امامزادگان واقع شده نیز برطرف شود تا شاهد توسعه آستان مقدس امامزادگان جعفر و محمد(ع) باشیم.

خدمت به اماکن مذهبی افتخار ما است

استاندار سمنان با اشاره به لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت استان در توسعه اماکن مذهبی، گفت: برای کمک به طرح توسعه حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل(ع) دامغان از تمام توان و ظرفیت های شهری و استان استفاده خواهد شد چرا که در مجموعه استانداری، خدمت به اماکن فرهنگی و مذهبی یک اولویت است و ما ارائه هرگونه خدمت به چنین اماکنی را یک افتخار می دانیم.

خباز بیان داشت: قرار گرفتن زائر سرای حضرت ابوالفضل(ع) دامغان در محور مواصلاتی تهران به مشهد یک ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب برای این شهرستان محسوب می شود که درباره طرح توسعه و ارائه هرگونه خدماتی در این زمینه با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: حضور امامزادگان در استان سمنان افتخاری برای ما است که در راه توسعه انها اهتمام ویژه ای خواهیم داشت.

حسینیه اعظم ابوالفضل(ع) سالانه یک میلیارد تومان درآمد دارد

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل(ع) دامغان نیز در این جلسه، گفت: این حسینیه از محل دریافت نذورات و کمک های مردم و مسافران سالانه یک میلیارد تومان در آمد دارد و سالانه میزبان دو میلیون مسافر است که و از محل دریافت نذورات نیز خدمات بسیار خوب فرهنگی به مردم ارائه می دهد.

حجت الاسلام سید محمود ترابی با بیان اینکه آنچه برای کار و فعالیت ها دوام پیدا می کند نیت خالص است، اظهار داشت: همه باید در خدمت به اماکن مذهبی و دینی تلاش کنیم و لحظه ای از این حرکت به یاد ماندنی که از باقیات و صالحات است غفلت نکنیم.

وی از حوزه های علمیه به عنوان مهمترین مراکز فرهنگی در رشد و توسعه دین در کشور یاد و افزود: در کنار بقاع متبرکه حوزه های علمیه نیز اهمیت ویژه ای در اشاعه فرهنگ دینی دارند که در تقویت و گسترش حوزه های علمیه باید بیش از گذشته تلاش کنیم.

استاندار سمنان در بدو ورود به دامغان از زائرسرای حضرت ابوالفضل(ع) در پنج کیلومتری محور دامغان-سمنان و آستان مقدس امامزادگان محمد و جعفر(ع) بازدید کرد.

یک دیدگاه

  1. Vote -1 Vote +1محمد
    گفت:

    استاندار محترم خسته نباشن امیدواریم که این وعده ها مانند خیلی از وعده های دیگر در مورد دامغان به فراموشی سپرده نشود البته مثل همیشه قشنگ صحبت شد و همه چیز هماهنگ بود برای پیشرفت دامغان تا خالی بندی بعد خوش باشید اهالی دامغان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت