از اصرار دکتر رستمیان تا انکار مهندس حسن بیکی / مردم خود قضاوت کنند.

انتشار: یکشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ / ساعت ۱۱:۰۲:۵۷ |
کد خبر: 28089 |
۸ دیدگاه

به گزارش دامغان نیوز،  اواسط فروردین ماه امسال بود که مسئولین استان سمنان از انتخاب این استان به عنوان مقصد هیئت دولت برای بیست و ششمین سفر استانی خبر دادند. با اعلام این خبر  مسئولین شهرستان دامغان برای طرح مشکلات و نیاز های اصلی شهرستان دامغان در سفر هیئت دولت به تکاپو افتاده و از آماده سازی […]

به گزارش دامغان نیوز،  اواسط فروردین ماه امسال بود که مسئولین استان سمنان از انتخاب این استان به عنوان مقصد هیئت دولت برای بیست و ششمین سفر استانی خبر دادند. با اعلام این خبر  مسئولین شهرستان دامغان برای طرح مشکلات و نیاز های اصلی شهرستان دامغان در سفر هیئت دولت به تکاپو افتاده و از آماده سازی ۱۷۲ طرح با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان خبر دادند. اما با مشخص شدن برنامه های رئیس جمهور و وزرا در سفر استانی کاشف به عمل آمد که دامغان در طرح های افتتاحی هیچ گونه سهمی ندارد. اکنون بعد از گذشت چندین روز از سفر دکتر روحانی به استان سمنان مهندس ابولفضل حسن بیکی از کم توجهی مسئولین به دامغان و دکتر رستمیان از توجه دولت به دامغان در این سفر سخن می گویند که مردم بهترین قاضی برای اثبات حقانیت یکی از طرفین می باشند. ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه دامغان نسبت به دیگر شهرستان ها پروژه خوب برای افتتاح توسط هیئت وزیران نداشت، بیان کرد: این شهرستان از حضور معاونان رئیس جمهور و  وزراء بی بهره بود و مردم دامغان تنها میزبان وزیر اطلاعات دولت یازدهم بودند و ایشان نیز برای ابلاغ سلام رئیس جمهور و دیدار عمومی به این شهرستان سفر داشتن و این درحالی است که پیش از سفر رئیس جمهور و هئیت دولت به استان، بنده و دیگر نمایندگان منتخب مردم استان در مجلس دهم در جلسات متعدد مشکلات مردم را به سمع و نظر مسئولان رساندیم.

وی افزود: شهرستان دامغان عقب افتادگی های فراوان دارد و باید برای برون رفت از این عقب افتادگی ها چاره اندیشی کرد هرچند برای سفر روحانی به استان سمنان، مطالبات مردم شهرستان دامغان با امضاء مشترک امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی و بنده با تهیه ۱۷۲ پروژه و پیش بینی یک هزارو ۲۰۰میلیون تومان اعتبار و در قالب یک نامه تقدیم رئیس جمهور و دولت شده است.

عقب ماندگی صددروازه مشهود است

منتخب مردم دامغان در مجلس آینده، با بیان اینکه عقب ماندگی این شهرستان مشهود است، گفت: باید در این باره چاره ای جدی اندیشید بنده پیگیر درخواست ها و مطالبات مردم منطقه بوده و هستم و در جریان فعالیت های انتخاباتی خود دو دفترچه بزرگ از مطالبات مردمی را ثبت و ضبط کرده ام اما با روند کنونی مشکلات رفع نخواهند شد.

حسن بیگی درباره راه حل رفع مشکلات مردم دامغان، توضیح داد: برای پیگیری هرچه بهتر مشکلات مردم در مجلس دهم یکی از برنامه های ما ایجاد پارلمان محلی است که در زیر مجموعه آن۲۰کمیسیون تخصصی با شرکت افراد نخبه و صاحب نظر که متشکل از اساتید دانشگاهی، فرهنگیان، ورزشکاران، مهندسان، بازاریان و اصناف، دانشجویان، پزشکان حضور داشته باشند هرچند امروز این کمیسیون در دامغان فعال است اما مشکلات باید جدی تر پیگیری شوند.

وی در پاسخ به این سوال که یکی از مشکلاتی که در دامغان نیازمند رفع آن هستیم، چیست، افزود: بیمارستان ۱۶۰تختخوابی ولایت دامغان از برکات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به این شهرستان در سال ۸۵ بوده که معظم له آنرا به این مردم هدیه کردند ولی متاسفانه همه به دنبال جای دادن نام خود در کنار این مجموعه هستند و کسی به فکر مردم و اجرای اوامر ایشان نیست لذا این بیمارستان باید به صورت تمام و کمال به اتمام می رسید چرا که هشت و نیم میلیارد تومان اعتبار برای آن اختصاص داده شده بود.

مسئولان با مردم صادق باشند

منتخب مردم دامغان در مجلس دهم درباره وعده مسئولان این شهرستان مبنی بر افتتاح بیمارستان ولایت دامغان در ایام دهه مبارک فجر سال گذشته، گفت: دستگاه(ام ار آی) این بیمارستان تاکنون نصب و راه اندازی نشده و قرار است این دستگاه در ایام فجر۹۵، با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شود حال آنکه برخی مسئولان به مردم گفته اند که این دستگاه در بیمارستان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

حسن بیگی با بیان اینکه دامغان تشنه ترین شهرستان استان سمنان است، ابراز داشت: همه استان با کمبود آب مواجه است و همه می دانیم که دیار قومس یک استان کم آب محسوب می شود که در آن مشکلات کم آبی روز به روز مضاعف می شود. اما باید در نظر داشت که شهرستان دامغان نسبت به دیگر شهرستان های سمنان به آب بیشتری احتیاج دارد و به عنوان نمونه  دبی آب مجموعه چشمه علی دامغان که در گذشته یکهزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه بوده ولی متاسفانه اکنون این رقم به ۴۰۰ لیتر در ثانیه تقلیل پیدا کرده است.

وی با اشاره اینکه ۱۷ استان کشور از کمبود آب رنج می برند، تصریح کرد : یکی از برنامه های ما در مجلس دهم ایجاد و راه اندازی فراکسیون آب است که پس از آغاز فعالیت رسمی مجلس دهم این موضوع مهم و اساسی را دنبال و پیگیری خواهم کرد همچنین طرح سیستم آبیاری تحت فشار قطره ای برای امر کشاورزی یکی از مهمترین طرح ها بوده این موضوع مورد تایید و حمایت کشاورزان قرار دارد و اگر دولت وام های ارزان قیمت برای این طرح به کشاورزان دهد می توانین این طرح مهم و اساسی را تقویت و در سطح شهرستان گسترش دهیم.

کریدور شمال-جنوب ظرفیت ویژه دامغان

نماینده مردم دامغان در مجلس آتی ضمن بیان اینکه این شهرستان می تواند سومین شهر کشور در بحث وجود آثار تاریخی و فرهنگی باشد، گفت: دامغان دارای  ۷۰۰اثر تاریخی و فرهنگی بوده و ۱۲۰اثر آن جزء آثار ثبت شده ملی است لذا این ظرفیت ویژه می طلبد تا دیار صد دروازه به عنوان سومین شهر کشور از لحاظ وجود آثار تاریخی و فرهنگی معرفی شود  و ما نیز با تقویت و حمایت خوب از این آثار می توانیم در جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی موفق باشیم و این شهرستان را بیش از گذشته به کشور و جهان معرفی کنیم.

حسن بیگی در خصوص کریدور شمال-جنوب نیز توضیح داد: عملیات پروژه کریدور شمال به جنوب در سال ۶۸ توسط جهادگران جهاد سازندگی سابق این شهرستان در محور دامغان به گلوگاه آغاز شده و براساس طرح های اولیه اجرای این پروژه، فاز نخست آن در محور دامغان به جندق طی سال ۷۲ و با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی به بهره برداری رسید اما مابقی این طرح فعلا باقی مانده است.

وی افزود: احداث پروزه های مهم دامغان به گلوگاه و دامغان به جندق  و اتصال بندر امیر آباد در استان مازندران به دریای خلیج فارس به عنوان یک موضوع استراتژیک ور صنعت حمل و نقل از مسیر شهرستان دامغان از اهمیت ویژه و قابل توجه برخوردار است و شهرستان دامغان را به یک چهار راه طلایی تبدیل کرده است

و در طرف دیگر دکتر عبدالرحمن رستمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به سمنان را پرخیر و برکت و مدت زمان اختصاص این مقدار اعتبار برای بهره برداری پروژه های شهرستان را تا دو سال آینده اعلام کرد.
وی راه مواصلاتی بندرعباس به بندرامیر آباد، تامین آب آشامیدنی و کشاورزی را از جمله پروژه های اصلی این شهرستان برشمرد و اظهارداشت: با بهره برداری این پروژه ها به طور قطع رونق اقتصادی در شهرستان ایجاد می شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، دولت در ردیف بودجه سال جاری، ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه راه مواصلاتی بندر عباس به بندر امیرآباد اختصاص داده و برای سال آینده نیز برای اتمام این پروژه ملی ۸۰۰ میلیارد ریال در نظر دارد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در زمینه آب، روستا و فاضلاب اعتبارات خوبی برای دامغان اختصاص یافته است، گفت: چالش اساسی روستایی های استان و شهرستان دامغان، کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی است که رئیس جمهور تسهیلات خوبی برای رفع این چالش اختصاص داده است.
رستمیان اضافه کرد : اکنون ۱۴ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان دامغان با مشکل کمبود آب مواجه است و با این تخصیص اعتبارات کافی، امیدواری برای برطرف شدن مشکلات آبی مردم در حال فراهم شدن است.
وی ادامه داد : مدیران کارخانه ها و شرکت های صنعتی و تولیدی در استان سمنان برای افزایش کارایی، نیازمند افزایش نقدیندگی و تسهیلات کم بهره بانکی هستند که در سفر استانی رئیس جمهور، توجه ویژه ای به بخش تولید و صنعت شده است.
وی تصریح کرد : کارخانه های فولاد، پرده سازی، گونی سازی این شهرستان برای افزایش تولید نیازمند اقتصاد تسهیلات بانکی هستند و مصوبات هئیت دولت در شورای اداری استان سمنان، راه کارهای خوبی برای ایجاد رونق اقتصادی دراستان است.
رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید در بیست و ششمین سفر استانی به استان سمنان ۹۷۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۶۷ پروژه این استان در نظر گرفته است.

 

دو دیدگاه

 1. +5 Vote -1 Vote +1احمدی
  گفت:

  چه خوب بود در حضور متخصصین و صاحب نظران از این دو منتخب دعوت شود تا در حضور انها دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کنند و انان قضاوت

 2. -3 Vote -1 Vote +1نسرین
  گفت:

  با پیشنهاد آقای احمدی موافقم نمی شود که هر کسی ادعایی کند باید یاد بگیریم با مدرک و استعدلال صحبت کنیم و افکار عمومی بشنوند و سئوال کنند و قضاوت و این و ظیفه اصحاب رسانه است که این جلسات را پایه گذاری کنند
  ایا با تو هین کردن مشکل این شهر حل می شود

 3. -4 Vote -1 Vote +1هاتفی
  گفت:

  واقعا برای شهرم متاسفم.. من با آقای حسنبیکی کاملا موافقم علنا سفر آقای روحانی برای دامغان خیری نداشت و جز کوتاهی مسولین وقت دلیل بهتری نمی شود برای آن ذکر کرد… من از آقای رستمیان سوال دارم.. با ۶۰ میلیارد چند کیلومتر رو میشه ساخت که برای کریدور شمال به جنوب تونستند به تصویب برسانند؟؟برای بهسازی حوزه استحفاظی شهرستانم کفایت نمی کند.. و این تنها پولی بود که به صورت قطع تونستیم به تصویب برسانیم.. باقی همه وعده های سر خرمن بود… امید وارم وضع از این که هست بدتر نشود..

 4. Vote -1 Vote +1ناشناس
  گفت:

  وضعیت شهرما بسیار روشن است
  چه در اشتغال
  چه در توریسم
  جه در صنعت
  و…

 5. -1 Vote -1 Vote +1بیطاری
  گفت:

  آقای حسن بیکی ببینیم شما چیکار میکنید شما هم مرد حرف و باندبازی فقط هستی اقای رستمیان حداقل دور خودش ادم چابلوس جمع نکرد اقای رستمیان با مردم خیلی صادق تر بودن خیلی

 6. +1 Vote -1 Vote +1ناشناس
  گفت:

  دکتر رستمیان مرد متختصص و کاربلدی در سطح طرح های کلان ملی بود …. واقعا حیف شد …. دامغانی ها قدر امثال سبحانی ورستمیان را بعدا می فهمند ……

 7. +1 Vote -1 Vote +1فرهنگی
  گفت:

  با سلام دوستان بزرگوار
  سعی کنیم وقتی اطلاعاتی نداریم زود قضاوت نکنیم
  و حرفامون بر اساس آمار باشه…
  اون دوست عزیزی که میگن مگه با ۶۰ میلیارد چقد میشه راه ساخت …مبلغ تخصیص یافته ۱۴۰ میلیارد تومن هست….نه ۶۰ میلیارد تومن….
  مبلغ کل بودجه اختصاصی به شهرستان دامغان حدود ۲۰۰ میلیارد تومن است که از مبلغ ۹۲۷ میلیاردی بودجه مبلغ قابل توجهی است….و جای تشکر داره
  و حرف دیگری که مرا متعجب کرده حرفای ضد و نقیض نماینده منتخب مردم هست که تا یه هفته پیش میگفتن سفر ریاست جمهوری هیچ دستاوردی برای دامغان نداشته ولی اخیرا تغییر موضع دادن و میگن خبرهایی خوبی برای دامغان از سفر ریاست جمهوری داریم که در ماههای آینده خواهیم گفت……که خود تناقض بزرگی است لطفا زحمات دیگران را نادیده نگیریم…..مردم خود قضاوت کنید

 8. Vote -1 Vote +1هاتفی
  گفت:

  آقای فرهنگی عزیز حرف من منطبق بود با متن گزارش.. لطفا مطالعه کنید..<>

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت