چشمه‌علی دامغان بهاری شد / پر بازدیدترین سایت گردشگری استان سمنان در انتظار ثبت جهانی

انتشار: یکشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ / ساعت ۰۹:۵۹:۱۲ |
کد خبر: 28023 |
۲ دیدگاه

به گزارش دامغان نیوز، ناظر عالی پروژه مرمت و ساماندهی مجموعه چشمه علی دامغان گفت: با کاشت درختان جدید و ساماندهی فضای مجموعه، چشمه علی دامغان جان دوباره‌ای گرفته است. «امیدعلی صادقی» افزود: با کاشت درختان تبریزی و چنار و کاشت گل‌های متنوع، فضای مطبوعی در مجموعه چشمه علی ایجاد شده است. وی هدف از […]

به گزارش دامغان نیوز، ناظر عالی پروژه مرمت و ساماندهی مجموعه چشمه علی دامغان گفت: با کاشت درختان جدید و ساماندهی فضای مجموعه، چشمه علی دامغان جان دوباره‌ای گرفته است. «امیدعلی صادقی» افزود: با کاشت درختان تبریزی و چنار و کاشت گل‌های متنوع، فضای مطبوعی در مجموعه چشمه علی ایجاد شده است.

وی هدف از بهسازی فضای سبز مجموعه چشمه علی را بازگرداندن این مجموعه تاریخی – طبیعی به تصویر موجود این مجموعه در دوره قاجار عنوان کرد و گفت: چشمه‌علی یکی از پربازدیدترین آثار تاریخی- طبیعی استان سمنان است.

وی با بیان اینکه مجموعه چشمه علی در ۳۰ کیلومتری شمال دامغان متشکل از بناهای تاریخی و باغ پیرامون آن به همراه چشمه جوشان است اضافه کرد: این مجموعه، دوبنای با ارزش تاریخی مربوط به اواخر دوره صفویه و اوایل دوره‌ی قاجاریه دارد و به شماره‌ ۸۳۰ در فهرست آثار ملی کشوربه ثبت رسیده است.

ناظر عالی پروژه مرمت و ساماندهی مجموعه چشمه علی دامغان تصریح کرد: این منطقه به خاطر سرسبزی و خوش آب وهوا بودنش، از زمانهای بسیار دور مورد توجه مسافران به خصوص سلاطین قاجار بوده است و هم اکنون دو ساختمان از ساختمان‌های بسیاری که در دوره قاجار در این محل ساخته شده بود باقی مانده است.

وی با بیان اینکه مجموعه چشمه علی دامغان قابلیت ثبت در فهرست جهانی را دارد، به نگاه ویژه میراث فرهنگی کشور به این اثر تاریخی اشاره و خاطرنشان کرد: این مهم را محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفر اخیر خود به استان سمنان نیز اعلام و گفت چشمه علی دامغان پس از انجام برخی از اقدامات مرمتی و بهسازی قابلیت ثبت به عنوان باغ ایرانی در فهرست میراث جهانی را دارد.

دو دیدگاه

 1. +4 Vote -1 Vote +1محمد
  گفت:

  ای کاش مدیر محترم سایت سلسقه به خرج بدهند و چند تا عکس هم چاشنی خبر به این خوبی نمایند. با احترام

 2. Vote -1 Vote +1ع
  گفت:

  سلام.بهتر بود پیشنهادتان را بهتر مطح می کردید.مثلا می نوشتید : در صورت امکان عکس هایی از مجموعه چشمه علی بگذارید.
  کلیت سایت بیانگر علاقه/سلیقه و تعهد مدیر یا مدیران سایت است و نگذاشتن عکس در خبر احتمالا به خاطر کمبود امکانات و محدودیت های عزیزان است نه نداشتن سلیقه. همان طور که اشتباه املایی شما در نوشتن سلیقه بیانگر بی سوادی شما نیست نگذاشتن عکس برای خبر هم بیانگر کم یا بی سلیقگی مدیر سایت نیست.سربلند باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت