افتتاح و کلنگ زنی ۱۱ طرح صنعتی و معدنی در سفر دکتر روحانی به استان سمنان/ سهم دامغان از طرح های صنعتی و معدنی، صفر است

انتشار: یکشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ / ساعت ۱۳:۴۲:۰۹ |
کد خبر: 28029 |
۴ دیدگاه

به گزارش دامغان نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح ۶ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۳۱ میلیارد ریال در سفر رئیس جمهور به استان سمنان خبر داد. بهروز اسودی با اعلام این خبر اظهار کرد: این تعداد طرح عمرانی در بخش صنعت و معدن استان سمنان […]

به گزارش دامغان نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح ۶ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۳۱ میلیارد ریال در سفر رئیس جمهور به استان سمنان خبر داد.

بهروز اسودی با اعلام این خبر اظهار کرد: این تعداد طرح عمرانی در بخش صنعت و معدن استان سمنان زمینه اشتغال مستقیم ۸۰۴ نفر را فراهم می‌کند.

وی در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری گفت: طرح توسعه شرکت نورد لوله سمنان با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در تولید ورق گالوانیزه و ورق رنگی و با سرمایه‌گذاری ۸۰۵ میلیارد ریال یکی از طرح‌های صنعتی استان سمنان است که در سمنان به بهره‌برداری می‌رسد و زمینه اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: دو کارخانه آریا ترانسفو شرق و آریا ترانسفو قدرت نیز در شهرک صنعتی شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر به بهره‌برداری می‌رسد، آریا ترانسفو شرق با ظرفیت تولید ۳۷ هزار دستگاه ترانس توزیع برق و با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال و کارخانه آریا ترانسفو قدرت با ظرفیت تولید ۴۷۰ دستگاه انواع ترانسفورماتور قدرت و سرمایه گذاری سه هزار و ۴۹۸ میلیارد ریال در سفر رئیس‌‌جمهور به سمنان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

اسودی اضافه کرد: اشتغال ایجاد شده در کارخانه آریا ترانسفو شرق ۱۶۱ نفر و کارخانه آریا ترانسفو قدرت ۲۴۰ نفر است.

وی همچنین افتتاح طرح پالایش نفت و گاز پیروزی در شهرستان شاهرود را نیز از طرح‌‌های قابل افتتاح در سفر رئیس‌جمهور عنوان کرد و گفت: واحد صنعتی پالایش نفت و گاز پیروزی با ظرفیت تولید ۷۰۰ هزارتن در زمینه هیدروکربن‌های سبک و سنگین و میعانات گازی با سرمایه‌‌گذاری ۵۱۱ میلیارد ریال و اشتغال ۱۲۳ نفر در شاهرود به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان همچنین از افتتاح دو طرح معدنی با سرمایه‌‌‌گذاری ۴۶۳ میلیارد ریال در استان سمنان همزمان با سفر رئیس‌جمهور خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت معدنی املاح ایران با ظرفیت تولید ۴۰ هزارتن محصول نمک خوراکی تصفیه شده به روش هیدرومیل در گرمسار و طرح مس کاوان عباس آباد با ظرفیت تولید ۶ هزارتن کنسانتره مس در شهرستان میامی به بهره‌برداری می‌رسند.

اسودی افزود: سرمایه‌‌گذاری انجام شده برای افتتاح شرکت معدنی املاح ایران ۶۳ میلیارد ریال با اشتغال ۳۰ نفر و سرمایه‌گذاری انجام شده برای افتتاح شرکت مس کاوان عباس آباد نیز ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۵۰ نفر است.

کلنگ‌زنی پروژه ساخت مینی‌بوس عقاب افشان و ۴ پروژه دیگر در استان

وی همچنین از کلنگ‌زنی ۵ طرح عمرانی در بخش صنعت و معدن استان همزمان با سفر رئیس جمهور به استان سمنان خبر داد و افزود: همزمان با این سفر پروژه ساخت مینی‌بوس عقاب افشان در سمنان، احداث معدن مس کاوان عباس آباد در میامی، احداث واحد صنعتی ایده‌سازان وداد در زمینه صنایع غذایی در سرخه و احداث منطقه ویژه اقتصادی در سمنان و گرمسار آغاز می‌شود.
گفتنی است که با توجه به اظهار نظر مسئولین و وعده های داده شده این انتظار می رفت که کارخانه فولاد کویر دامغان که بارها وعده افتتاح آن در ابتدای سال ۹۵ داده شده بود، در این سفر به افتتاح برسد و یا منطقه ویژه اقتصادی دامغان که بسیار زودتر از منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به تصویب هیئت دولت رسیده بود و در دوران نمایندگی آقایان ملک محمدی و رستمیان همواره بر طبل آن به عنوان محرک اقتصادی دامغان کوبیده می شد، نیز در طرح های قابل افتتاح سفر ریاست جمهوری هیچ جایگاهی ندارد تا با توجه به اظهارات رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان آب پاکی روی دست همگان ریخته شود و دامغان هیچ سهمی در طرح های صنعتی و معدنی افتتاح شده و کلنگ زنی شده سفر ریاست جمهور نداشته باشد .

دو دیدگاه

 1. +5 Vote -1 Vote +1ناشناس
  گفت:

  درود وسلام خدا برمولایمان علی(ع)ودرود وسلام برپرچم داران اسلام، عدالت، وتدبیرحاکمان کشورم واستانمان چکونه میشود این همه عدالت راجدای ازاسلام ودینمان دانست

 2. +4 Vote -1 Vote +1محمد
  گفت:

  با سلام این همه همت مسئولین دامغان را کجا ببریم راستی تشکیل کمیته استقبال خود جوش بر بینندگان سایت هم مبارک باد

 3. +4 Vote -1 Vote +1دامغانی
  گفت:

  این هم سهم فعالیتهای شدید مسئولین شهر دامغان خسته نباشید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. +4 Vote -1 Vote +1دامغانی
  گفت:

  این هم نتیجه زحمات بسیار طاقت فرسای مسئولین شهر دامغان است !!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین خبر ها
دامغان استور
تبلیغات سایت خبری دامغان نیوز
http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg http://www.damghannews.com/wp-content/uploads/DamghanGraphy94.jpg
آمار سایت